Міжнародні стандарти оцінки – 2017 та їх важливість для оціночного суспільства України.

viber-image-2019-03-15-13.13.08-225x300 Міжнародні стандарти оцінки – 2017 та їх важливість для оціночного суспільства України.13 лютого 2019 року взяли участь у семінарі, який пройшов у м. Києві, за темою «Що може, повинен та зобов”язаний оцінювач в контексті Міжнародних стандартів оцінки».

Семінар був присвячений виходу в світ перекладу Міжнародних стандартів оцінки 2017 (далі – МСО) на українську мову. Ця подія є виданою у сфері оцінки у першу чергу тому, що до цього часу попередньою версію стандартів були МСО 2011 року. До речі, з виходом МСО 2017 жодна з попередніх версій не втратила своєї чинності, і кожна версія мала різну мету, яка стосувалася актуальних питань свого часу. Наприклад, у 90-ті роки МСО мали за мету впровадження ринкової вартості як базового виду вартості, 10 років потому цим лейтмотивом МСО стала допомога державам з перехідним станом економіки. У 2010-х роках і до теперішнього часу на перший план вийшов захист оцінювача.

Основна цілеспрямованість сучасних Міжнародних стандартів оцінки – забезпечити захист оцінювача від безпідставних звинувачень у негативних наслідках прийняття інвестиційних та управлінських рішень.

Новела МСО 2017 – нормативна модальність, яка стосується діяльності з визначення вартості нерухомого майна і характеризує цю діяльність з точки зору наших зобов`язань. Модальність має три аспекти:

  • Повинен (має) – обов`язкова дія оцінювача в процесі оцінки, при формуванні завдання на оцінку, виконання досліджень і процедур, а також при документуванні результатів оцінки.
  • Слід (варто) – передбачена дія оцінювача стосовно способу оцінювання, що може мати альтернативне вирішення залежно від мети оцінки та обставин процесу оцінки.
  • Може – можлива дія оцінювача на його розсуд, і стосується самої процедури оцінювання, набору дій оцінювача, техніки оцінки (наприклад, вибору застосування прямої капіталізації чи дисконтування). За використання чи невикористання даних правил оцінювач не несе ніякої відповідальності, це цілком його право.

 

Це дуже важливі аспекти нової редакції МСО. Насправді цей документ треба сприймати як динамічний, бо у кожній чинній редакції завжди є підрозділ «Майбутні зміни». Незмінним залишається одне – МСО були і є інститутом суто професійним, і повне і правильне їх прийняття вимагає певної професійної підготовки.

 

Рєпіна Вікторія

Мы скоро перезвоним вам!
+5(999)999-9999
error: Копирование материалов сайта запрещено и преследуется по закону